JAK PRZECHOWYWAĆ WSPOMNIENIA

W miniony weekend, jak zapewne większość z Was, wietrzyłam swoje mieszkanie na powitanie wiosny. Rozkoszowałam się szczęściem płynącym z selekcji otaczających mnie przedmiotów. Ubrań, zabawek, dodatków. Minimalizm wkroczył na me salony z przytupem i czuję, że zostanie z nami na dobre. Miłość do prostych, praktyczne rozwiązań, bieli i klasyki to chyba ostateczny dowód na to, że jestem już dorosłym obywatelem płci pięknej. Obywatelem, który doszedł do całkiem trafnego wniosku:

Każdego dnia robimy zdjęcia, które bez koncepcji przepadają w terabajtach katalogów. Zbieramy drobiazgi, które przywołują wspomnienia lecz nie mamy pomysłu na ich przechowywanie. Nie wiem jak Wy, ale ja pragnę wdrożyć w moim życiu nową jakość zapisu wspomnień. Stworzyć miejsca i zdjęcia, które za kilka lat ucieszą mnie i ludzi, którzy wraz ze mną będą je oglądać. Na szczęście internet to może inspiracji! Znalazłam fantastyczne rozwiązania. Proste, urocze i trafiające dokładnie w temat, o którym dziś piszę! Oto one!

PUDEŁKO WSPOMNIEŃ

Podczas weekendowych porządków udało mi się skompletować dwa pudła przedmiotów, które chcę by pozostały z nami już na zawsze. Czuję, że pozostawienie ich w kartonowym obdrapańcu kurzącym się na strychu odzieje je z mistyki. Pierwszy smoczek, pierwsze body, test ciążowy, list w butelce. Jeśli dziś pozostawię je w takiej formie zapewne nigdy nie starczy mi już zapału i czasu aby nadać im formę godną pozazdroszczenia.

Zamieniam „nie wiem jak” na „spróbuję”, „chcę znaleźć sprawdzony sposób na stworzenie własnej skrzyni wspomnień”, „chcę by inni odwiedzając mój dom zainspirowali się nowymi pomysłami”. Po świętach zamawiam skrzynię, którą sama pomaluję i ozdobię. To będzie nasza kapsuła czasu dla Hani. Kapsuła, którą otworzymy w dniu, w którym zobaczymy w jej oczach dorosłość. Jeszcze nie wiem czy będą to 18 urodziny, ślub, czy może zwykły zimowy wieczór przy kominku, kiedy podczas szczerej rozmowy do rana przy lampce wina opowiem jej po kolei o uczuciach, które będzie w stanie zrozumieć i uszanować.

1

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

Znam wielu, bardzo wielu ludzi, którzy z każdej podróży przywożą niepowtarzalne pamiątki, które przepadają. Giną przekładane są z miejsca w miejsce i w konsekwencji brzydną właścicielom. Masz takie u siebie? Ja mam. I choć nie mam chwilowo przestrzeni by należycie je wyeksponować na pewno przymierzę się do tego urządzając nowe mieszkanie.

2

ZABAWKI

Hania ma całe morze zabawek. Pluszaków, plastikowych zwierzątek i niepowtarzalnych, jedynych w swoim rodzaju figurek, autek, klocków. Już dziś mamy problem z ich przechowywaniem, eksponowaniem i regularnym używaniem. Znacie ten ból – bawicie się w kółko tymi samymi zabawkami, bo pozostałe miały pecha lądując na dnie pudła? Od dziś Wasze życie może być łatwiejsze. Przed Wami pomysły dla tych młodszych dzieci – jak przechowywać. I dla starszych – jak eksponować piękne wspomnienia. Przecież każdy drobiazg ma swoją historię!

3

PIELĘGNUJ KORZENIE

Jeśli macie szczęście i ktoś przed Wami wykonał kawał roboty związany z opracowaniem drzewa genealogicznego to nic tylko czerpać z wiedzy i z dumą prezentować. Jeśli nie – cała frajda po Waszej stronie. Warto mieć świadomość własnych korzeni. Warto pamiętać!

4

APLIKACJE – INSPIRACJE

Widzieliście TEN krótki filmik, który wywołuje uśmiech i jednocześnie budzi zazdrość? Może nie wszyscy wiedzą, ale dziś każdy może stworzyć swój własny odpowiednik. Internet daje nam nieograniczone pole do popisu! Warto skorzystać z aplikacji Growing Up – czyli po polsku „Dorastanie”. Ty pobierasz aplikację a ona pamięta za Ciebie o zrobieniu zdjęć. Przypomina, zbiera w jednym katalogu i umożliwia odtworzenie ich w dowolnym tempie, z dowolnym podkładem dźwiękowym. Zakochałam się w idei i buszuję właśnie po AppStore w poszukiwaniu najładniejszej i najbardziej funkcjonalnej wersji.


Pamiętaj, wiele dzisiejszych myśli  i przedmiotów, zdawałoby się nieistotnych, może ucieszyć Cię za dekadę. Kategoryzuj je, zbieraj, notuj. Wywołuj zdjęcia. Nie idź na łatwiznę! To Twoje życie i Twoje wspomnienia. Jeśli nie są ważne dla Ciebie to nie wymagaj, by ktoś w przyszłości je doceniał.

Mam nadzieję, że pomysły do których dotarłam  i prezentuję w dzisiejszym poście zainspirują również Ciebie!

źródło zdjęć: Piterest.com