STORY STONES DIY

Kiedy Hania wyjeżdża z domu mnie dopada totalny obłęd przygotowywania kolejnych projektów do zabaw. To już choroba, z której co najważniejsze wcale nie chcę się wyleczyć. To moje ADHD powoli polubiłam i szczerze nie wyobrażam sobie siebie siadającej na fotelu z kawką w ręku kontemplującą chwilę. Wolę siebie jedną ręką włączającą komputer, drugą odkurzającą dywan a trzecią rozkładającą stanowisko prac ręcznych.

Ale do rzeczy!
Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam Story Stones na Pinterest wiedziałam, że to coś dla nas. Nasze codzienne bajanie z Hanią w końcu ma szansę mieć ręce i nogi. Możemy wymyślać własne zasady gry i układać kolejne, i kolejne, i jeszcze następne historie. Story Stones to nic innego jak kamyki, na których umieszczone są obrazki. A zasady gry? Losujesz kamyki i układasz historie. Możesz dołożyć do tego numerowanie kamyków od 1 do 6 na odwrocie i włączenie do zabawy kostki do gry.

Największą wartością dla mnie jest zabawa, która uczy budowania zdań złożonych. Poszerza słownictwo, rozwija wyobraźnię, cieszy i jest nieograniczona! Chwilowo ograniczył mnie tylko deficyt odpowiednich, tj.  obłych, średniej wielkości kamyków.

Przedstawiam Wam moje dzieła:) Pierwsze podejście (błagam, nie śmiejcie się z mojego braku talentu malarskiego) i drugie, kiedy już zrozumiałam, że Picasso przewraca się w grobie a kamienie mogę ozdobić w szalenie prosty i szybki sposób uzyskując efekt jakiego oczekiwałam!

PODEJŚCIE PIERWSZE – dla artystów malarzy – kiedy jeszcze wierzyłam, że mogę stworzyć małe dzieła sztuki

IMG_8304

PODEJŚCIE DRUGIE – kiedy zrozumiałam, że mogę mieć produkt finalny szybciej i do tego uzyskać efekt wow!

Co jest nam potrzebne?
1. Kamienie
2. Klej do decoupage
3. Grafiki w wydruku laserowym
4. Pędzel (szeroki, min. 20)
5. Miseczka z wodą do namoczenia kartki z wydrukiem laserowym
6. Biała farba akrylowa (do stworzenia odpowiedniego tła na kamieniach)

DSC06570 DSC06571 DSC06579 DSC06581 DSC06587 DSC06589

Tutaj prezentuję Wam kamienie w kategorii jesień, ale jak się domyślacie pomysły na tematykę kamieni to niekończąca się przygoda! Zerknijcie choćby na te dzieła sztuki!
[źródło: Pinterest]

story stones_połączone

Do dzieła!