W LUMPEKSACH MOŻNA KUPIĆ ZNACZNIE WIĘCEJ NIŻ UBRANIA

Kupowanie ubrań w sklepach z używaną odzieżą to temat rzeka. Przedyskutowany i zamknięty. Każdy kupuje gdzie chce i ma prawo do indywidualnego podejścia.

Dlatego dziś nie będę Was do tego namawiać ani od tego odwodzić. Dziś chcę Wam uświadomić, że miejsca te sprzedają nie tylko ubrania! Eureka, pewnie cały świat (oprócz mnie do tej pory) o tym wiedział. Ale jeśli jeszcze któraś z Was nie miała takiej świadomości to warto było napisać dzisiejszy post.

Otóż, w lumpeksach można dostać również książki, gry i zabawki!!!

Co ważne i trzeba zdawać sobie z tego sprawę 99% z nich to książki i gry anglojęzyczne, co dla mnie jest akurat zaletą, nie wadą.
Nie skłamię Was jeśli powiem, że WSZYSTKIE anglojęzyczne książki, które Hania posiada w swojej biblioteczce pochodzą właśnie z lumpeksów. Zaraz pokażę Wam kilka z nich.
Wiele drewnianych układanek również tam kupuję, za grosze! Dziś wydałam oszałamiające 12 złotych na 3 drewniane układanki i memory anglojęzyczne!

DSC05744

Gry i książki są zazwyczaj w bardzo dobrym stanie. Niektóre jeszcze w oryginalnym opakowaniu w folii, ot ktoś z mitycznego zachodu dostał nieudany prezent i postanowił się go pozbyć ku mej uciesze. Podobnie rzecz się ma z płytami CD i DVD. Prawdziwe perełki z nursery rhymes dostępne za grosze.

DSC05746

Jeśli podobnie jak my starcie się otaczać językiem angielskim, żeby mała głowa nim nasiąkała w nieinwazyjny sposób to jest to jeden z najtańszych sposobów zdobycia materiałów.

DSC05733 DSC05736 DSC05740 DSC05752 DSC05755 DSC05768

DSC05684To co, idziemy na łowy?

 • http://martynag.pl/ MartynaG.pl

  I jak tu nie kochać lumpeksów ? :)
  Uwielbiam je… i powracam! Miałam długą przerwę.. ale koniec z przerwami. Idzie lato – czas sobie zapełnić garderobę :P

  • http://www.fleximama.pl fleximama

   Prawda?:) Zawsze czymś zaskoczą!

 • http://www.konfabula.pl/ Monika Kilijańska

  Mam sporo książeczek: nie tylko po angielsku, ale także niemiecku czy… duńsku! Raz nawet trafiłam na arabską bajkę, ale akurat nie ciekawiła nas. Do tego kupuję też dużo strojów karnawałowych i dziewczynki na każdych urodzinach przebierają się w księżniczki, chłopcy w piratów itp. Super!

  • http://www.fleximama.pl fleximama

   Też kilka razy udało się nam upolować fajny strój karnawałowy! Jako, że Hania uwielbia sukienki i spódnice nie raz zakłada suknie księżniczek za grosze bez okazji w domu:P Najbardziej w takich zakupach lubię to, że nie martwię się czy suknia się podrze podczas zabawy czy nie, bo kosztuje naprawdę niewiele (2 zl/3 zł).

 • http://tosimama.blogspot.com/ TosiMama

  Lumpeksy są super :)

  • http://www.fleximama.pl fleximama

   :)