PREZENTY NA DZIEŃ DZIECKA

Jeszcze nie zdarzyło się nam wpaść w zakupowy szał zabawek. Może to niewielka powierzchnia mieszkania, może zamiłowanie do zabaw z wykorzystaniem sprzętów, które mamy pod ręką a może obserwacja upodobań Hani sprawia, że kupujemy rzadko, ale trafnie?

W tym roku temat prezentu na dzień dziecka jest dla nas tym prostszy, że główną niespodzianką i kluczową zabawką sezonu jest wykonywany przez nas domek z palet (opis już wkrótce). Domek jest kwintesencją mojego podejścia w temacie prezentów: stawiam na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, rozrywkę, która daje radość więcej niż jednemu uczestnikowi zabaw i mobilizuje do ruchu.

W dzisiejszym przeglądzie znajdziecie prezenty, które aktywizują dziecko i rodzica, bo żaden prezent nie zastąpi czasu spędzonego wspólnie. Pragnę by dzień dziecka rozpoczął sezon na rodzinne chwile na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego czy macie wielki ogród, czy korzystacie z uroków miejskich parków, zawsze warto postawić na ruch i wspólną zabawę.

POBAWMY SIĘ RAZEM – kategoria, w której znajdziecie zabawy, które kochają towarzystwo. Proste, znane, sprawdzone.
1

1. Krykiet drewniany
2
. Zestaw do badmintona
3
. Tablica plus piłka
4. Mini golf
5
. Latawiec
6
. Kręgle i gra zręcznościowa

DZIECIŃSTWO W RUCHU – ruch to podstawa zdrowia! Warto się huśtać, biegać, skakać, latać, pływać, jeździć na hulajnodze i szaleć w tunelach. Bo to istota dzieciństwa!

2

1. Rowerek biegowy
2
. Iglo i tunele
3. Huśtawka drewniana
4. Hulajnoga
5. Zabawka progresywna

LIKEMOTHERLIKEDAUGHTER – które dziecko nie naśladuje rodzica ręka w górę. Naśladowanie to najlepsza forma nauki. Każda mała dziewczynka uwielbia przeglądać się w lusterku, udawać że maluje usta jak mama i gotuje najsmaczniejsze dania we własnej kuchni. Moja córka dodatkowo uwielbia wszystko co związane jest z majsterkowaniem. Powiedzcie, że u Was też się to zdarza:)

3

1. Warzywa w skrzynce
    Owoce w skrzynce
2. Skrzynka z narzędziami
3. Mały ogrodnik
4
. Kosmetyczka
5.  Zestaw garnków
6
. Zestaw piknikowy

KSIĄŻKI I MAŁA MOTORYKA – nie zawsze można spędzić cały dzień bawiąc się na dworze, niestety. Ale można nadal bawić się razem. Oto pięć sprawdzonych pozycji.

4

1. Łowienie rybek na wędkę z magnesem
2
. Puzzle czu czu
3
. Nawlekanka
4. Seria książek „Na Ulicy Czereśniowej”
5. Co robią auta

Pamiętajcie, że dla wielu z prezentowanych w przeglądzie zabawek można znaleźć tańsze odpowiedniki. Tańsze nie znaczy gorsze! Zestawienie powinno być dla Was punktem wyjścia i inspiracją.

Czekam na Wasze pomysły. O czym zapomniałam?