KLOCKI OGRODOWE DIY

klockifoto1Z europaletami zaprzyjaźniłam się w ubiegłym roku budując dla Hani domek w ogrodzie (cały proces twórczy możecie prześledzić TU). Po zakończeniu prac w kąt rzuciłam skrzynkę drewnianych klocków, które pozostały jako odpady. Pierwotnie planowałam wykorzystać je zimą jako drewno do kominka, ale jakimś cudem ukryły się w piwnicy i przetrwały kolejny rok. To nie był przypadek! Klocki są świetną, łatwą w wykonaniu, zabawką ogrodową.

Mnie do wykonania wystarczyła szlifierka, oraz farby (użyłam tych sprzedawanych jako próbniki w hipermarketach budowlanych, dzięki czemu mam kilka kolorów klocków za niewielką cenę. Świetnie sprawdzą się także farby akrylowe.).  Klocki są idealne do zabaw w ogrodzie. Duże, kolorowe i z typowym przeznaczeniem do zabaw zewnętrznych.

Do kompletu przygotowałam najprostsze wzory konstrukcji jakie można z klocków budować. Wydrukowałam i zalaminowałam dzięki czemu podobnie jak klocki mogą zostać w ogrodzie i niestraszny im deszcz.

To jedna z moich propozycji walki z nudą, która dopaść potrafi nawet wśród ogrodowych sprzętów, huśtawek i trampolin.

 

DSC06539photo3DSC06543 photo4

Łapcie wzorki do wydruku. Wiem, że są one banalnie proste w wykonaniu i każdy jest w stanie przygotować je sam, ale wiem też sama po sobie, że nawet do najprostszych prac ciężko się zabrać. Dlatego podaję wam je na tacy a wy cieszcie się z dodatkowego kwadransa z kawą w dłoni:

klocki ogrodowe_wzory