Najlepsze domowe ćwiczenia na mięśnie brzucha i boczków

Fitness i ruch

Jeśli szukasz najlepszych domowych ćwiczeń na mięśnie brzucha i boczków to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule podzielę się jednymi z najlepszych domowych ćwiczeń na mięśnie brzucha i boczków.

Te ćwiczenia są łatwe do wykonania i nie zajmą dużo twojego czasu, więc proponuję, abyś spróbował ich w domu i zobaczył, jak są skuteczne.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest znalezienie odpowiedniej maszyny do ćwiczeń, która pomoże Ci wykonać te ćwiczenia. Większość maszyn są dostępne online, ale jeśli martwisz się o swój budżet, to można uzyskać maszyny z lokalnego sklepu.

Następną rzeczą jest wybranie odpowiedniego programu ćwiczeń dla swojego ciała. Możesz wybrać dowolny z programów, jak na swój poziom fitness i preferencje.

Oto niektóre z najlepszych ćwiczeń domowych dla mięśni brzucha i boków:

Bicycle Crunch

Jest to proste i skuteczne ćwiczenie na brzuch i boczki. Musisz położyć się na ziemi z głową na podłodze i rękami po bokach.

Następnie trzeba podnieść klatkę piersiową i brzuch w kierunku sufitu, naciskając na podłogę. Trzeba utrzymać tę pozycję przez 30-40 sekund, a następnie powtórzyć ją trzykrotnie.

Crunches

Jest to jedno z najskuteczniejszych i najprostszych ćwiczeń na brzuch i boki. Musisz położyć się na ziemi i podnieść górną część ciała poprzez uniesienie łopatek.

Jeśli masz trudności z wykonaniem tego ćwiczenia, możesz również wziąć krzesło i podnieść na nim nogę.

Wypad boczny

Jest to proste ćwiczenie, które nie tylko wzmocni twoje nogi, ale także pomoże zbudować twoje boki. Musisz zdobyć stopień i stanąć na nim.

Następnie trzeba zrobić krok do tyłu i wyciągnąć prawą nogę do przodu, trzymając lewą nogę prosto.

Jeśli masz trudności z wykonaniem tego ćwiczenia, to możesz użyć krzesła do stania na nim.

Hammer Curl

Do tego ćwiczenia należy położyć się na podłodze i położyć ręce na podłodze. Następnie należy podnieść głowę i górną część ciała tak mocno, jak to możliwe.

Po tym trzeba zbliżyć kolana do klatki piersiowej i przycisnąć je do siebie. Trzeba utrzymać tę pozycję przez 30 do 40 sekund, a następnie powtórzyć ją trzy do czterech razy.

Wnioski:

Podsumowując, są to jedne z najlepszych domowych ćwiczeń na mięśnie brzucha i boczków. Nie musisz kupować drogiego sprzętu, aby wykonywać te ćwiczenia, ale po prostu upewnij się, że wykonujesz je prawidłowo.