TRZY SŁOWA O ZAUFANIU, CÓRECZKO #ALFABET UCZUĆ

imageWstałam dziś dużo wcześniej niż Ty, żeby nie tracić później cennego czasu wspólnej zabawy. Jadąc do lekarza, na rynek, po świeże pieczywo, myślałam o zaufaniu. O trzech jego aspektach, które chcę byś znała.

UFAJ LUDZIOM. To jedno z bardziej niepopularnych sformułowań ostatnich lat. Ale nie dla mnie. Ufaj ludziom, tak jak chciałabyś by oni ufali Tobie. Ufając okazujesz im szacunek i dobro, którego tak mało wokół. Wiem, że zaufanie niesie z sobą ból. Nie każdy jest go wart i nie jedna osoba Cię skrzywdzi. Ale na tym polega życie. Tylko tak zdobędziesz mądrość, której nie odnajdziesz w książkach. Bo tylko relacja oparta na zaufaniu jest czegoś warta. Wiem, że nie raz będziesz płakać przez ludzi, którzy Cię zawiodą. Ale wiem również, że odnajdziesz tych, którzy zaufają Tobie. Zaufanie okazane drugiej osobie zatrzyma w Tobie tę cząstkę dziecka, którym jesteś teraz. Tą radość i czystość intencji, którą chłonę dziś garściami i za którą tak bardzo Ci dziękuję. Kiedy będzie Ci źle zawsze będę krok za Tobą, żeby Cię złapać gdybyś upadała.

POZWÓL BY INNI DARZYLI CIĘ ZAUFANIEM. Pozwól by inni obdarzyli Cię zaufaniem wraz z całym bagażem odpowiedzialności, która na Ciebie spadnie. Nie bój się już na starcie, że zawiedziesz, nie podołasz, nie udźwigniesz. Zaufanie, którym obdarzy Cię bliska osoba będzie dla Ciebie największą nagrodą. Ktoś powierzy Ci swój uśmiech, albo swoje łzy tylko dlatego, albo aż dlatego, że jesteś sobą. Bądź szczera i nie uciekaj od odpowiedzialności.

ZAWSZE BĘDĘ CI UFAĆ. Nawet wtedy gdy zdarzy Ci się skłamać mi w żywe oczy ja nadal będę Ci ufać. Będę ufać w Ciebie i w to, że sama zrozumiesz jakie to smutne okłamać najbliższą osobę. Będę ufać w Twoje wybory, choćby były odmienne od moich. Zaufam Ci kiedy powiesz, że chcesz wyjechać bardzo daleko. Zaufam kiedy poprosisz byś mogła wrócić do domu. Bo zaufanie, którym Cię obdarzam wypływa z silnego przekonania, że wychowujemy Cię na mądrego i odpowiedzialnego człowieka. Człowieka, który potrafi podjąć decyzję w zgodzie z sobą.