Ćwiczenia na triceps – jak wzmocnić i wymodelować ramiona?

Fitness i ruch

Ćwiczenia na triceps – jak wzmocnić i wymodelować ramiona?

Wiele osób myśli, że klucz do pięknie wymodelowanych ramion to ćwiczenia na bicepsy. Nie ma jednak nic bardziej mylnego. Większość masy i objętości ramion stanowi triceps, a nie biceps. Dlatego też, aby osiągnąć pożądany efekt, należy skupić się na ćwiczeniach właśnie na triceps. W tym artykule przedstawimy Ci kilka najskuteczniejszych ćwiczeń na triceps, które pomogą Ci wzmocnić i wymodelować Twoje ramiona.

  1. Skłony na ławce

Skłony na ławce to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na triceps. Aby je wykonać, trzeba się położyć na ławce gimnastycznej, zacisnąć barki i wyciągnąć ręce do góry, nad głową. Następnie, przytrzymując łokcie blisko głowy, zgiąć je, tak aby sztanga zeszła za głowę. Przy wydechu, ręce należy prostować i powoli wracać do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie to powtórz kilka razy.

  1. Wyciskanie francuskie

To kolejne skuteczne ćwiczenie na triceps. Aby je wykonać, trzeba na ławce ułożyć się na brzuchu, z rękoma podpartymi na krawędzi ławki i ułożeniem łokci w kształcie litery “V”. Następnie, przy wydechu, należy wycisnąć sztangę do góry, aż do pełnego wyciągnięcia ramion. Przy wdechu, ręce należy powoli prostować i wracać do pozycji wyjściowej.

  1. Pompki diamentowe

Pompki diamentowe to ćwiczenie wymagające niewielkiej zmiany w klasycznych pompkach. W klasycznych pompkach ustawia się ręce na szerokość barków, natomiast w pompkach diamentowych, należy ułożyć ręce tak, aby kciuki i palce wskazujące tworzyły trójkąt. Następnie, wykonując pompki, należy utrzymać łokcie blisko ciała. Ćwiczenie to wpływa na wzmocnienie tricepsów oraz klatki piersiowej.

  1. Wiosłowanie ze sztangą

To ćwiczenie angażuje mięśnie pleców, jednak wzmocni również triceps. Aby je wykonać, trzeba wziąć sztangę, ustawić się w pozycji półprzyklęku i ułożyć ręce tak, aby w trakcie ruchu sztangi, łokcie były ugięte przy ciele. Następnie, ręce należy powoli prostować, a sztangę przyciągnąć do góry. Po kilku powtórzeniach, przejdź do drugiej strony i powtórz ćwiczenie.

  1. Półprzysiady ze sztangą

Półprzysiady ze sztangą to ćwiczenie, które nie tylko wpływa na wzmocnienie mięśni nóg, ale również na triceps. Aby je wykonać, trzeba w sporcie ze sztangą, ustawić ją na barkach i wykonać półprzysiady. W trakcie wykonania ćwiczenia, należy utrzymać łokcie blisko ciała, a ręce ułożyć tak, aby podtrzymywały sztangę.

Podsumowanie

Wzmocnienie tricepsów nie tylko wpłynie na pięknie wymodelowane ramiona, ale również na ogólną sylwetkę ciała. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i wykonywać ćwiczenia na triceps. Skorzystaj z naszych porad i zadbaj o swoją kondycję fizyczną.