Najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie mięśni ramion i pleców

Fitness i ruch

Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni ramion i pleców – jak je wykonać?

Mięśnie ramion i pleców to istotna grupa mięśni w naszym ciele, która decyduje o naszej postawie, sile i zdrowiu kręgosłupa. Wzmacnianie tych mięśni poprawia nasze zdrowie fizyczne i poprawia estetykę postawy. W artykule przedstawiamy najskuteczniejsze ćwiczenia, które pomogą wzmocnić mięśnie ramion i pleców.

  1. Podciąganie sztangi do klatki piersiowej.

To ćwiczenie wymaga użycia wyciągu, który jest dostępny w większości siłowni i klubów fitness. Podczas tego ćwiczenia trzyma się sztangę w chwycie nachwytem, następnie podciąga się ją do klatki piersiowej, a następnie opuszcza się kontrolowanie.

  1. Wiosłowanie sztangi z chwytem nachwytem.

To ćwiczenie wymaga użycia ławki do wiosłowania i sztangi. Łapiemy sztangę nachwytem i opieramy się o ławkę, a następnie unosimy sztangę do góry, skręcając plecy i ramiona.

  1. Podciąganie na drążku.

To klasyczne ćwiczenie na mięśnie pleców, wymagające jedynie drążka. Chwyta się go nachwytem, w lekkim rozstawie rąk i podciąga się do jego góry. Zdecydowanie polecamy to ćwiczenie również dla początkujących.

  1. Przysiady na prostych nogach z trzymaniem sztangi.

To ćwiczenie angażuje mięśnie grzbietu i ramion, a także dolnej partii ciała. Trzyma się sztangę na wysokości łopatek i wykonuje przysiady, uniemożliwiając kołysanie ciała.

  1. Pompki na poręczach.

To ćwiczenie to wzmocnienia mięśni ramion. Trzeba sobie znaleźć odpowiednio wysokie poręcze, umieścić na nich dłonie i opuścić się na poziomie ramion, a następnie podnieść ciało przy użyciu mięśni ramion.

Podsumowanie

Warto zacząć od prostych ćwiczeń, które angażują mięśnie pleców i ramion. Następnie, gdy poczujemy, że robimy postępy, można przenieść się na bardziej zaawansowane ćwiczenia, które będą angażować więcej partii mięśniowych jednocześnie. W każdym przypadku ważna jest kontrola nad wykonywanym ćwiczeniem oraz regularność ćwiczeń i ich odpowiednia ilość.