Mięśnie brzucha – przewodnik po ćwiczeniach

Fitness i ruch

Wszyscy mamy tę podstawową wiedzę, że mięśnie brzucha odgrywają ważną rolę w naszych codziennych czynnościach. Bez mięśni brzucha nie można stać lub siedzieć prawidłowo, nie można podnieść ręce lub nogi prawidłowo, i nie można oddychać prawidłowo.

Ale w dzisiejszych czasach jesteśmy bardziej zajęci niż kiedykolwiek wcześniej. Jesteśmy zawsze zestresowani i zmęczeni z powodu gorączkowego harmonogramu i prawie nie mamy czasu dla siebie. W takiej sytuacji staje się konieczne, aby wziąć trochę czasu na relaks i naładować naszą baterię.

Mięśnie brzucha to te mięśnie, które znajdują się pomiędzy dolną częścią klatki żebrowej a pępkiem. Mięśnie brzucha są odpowiedzialne za trawienie pokarmu.

Istnieją dwa rodzaje mięśni brzucha: zewnętrzne i wewnętrzne mięśnie brzucha. Mięśnie zewnętrzne znajdują się pomiędzy żebrami a talią, natomiast mięśnie wewnętrzne znajdują się pod żebrami.

Jeśli mówimy o roli tych mięśni, to odgrywają one ważną rolę w oddychaniu, podnoszeniu kończyn i zginaniu kręgosłupa.

Oto kilka prostych ćwiczeń na mięśnie brzucha, które możesz wykonywać codziennie.

1. Rolowanie brzucha

Usiądź i umieść łokcie na kolanach. Teraz zwiń brzuch jak piłkę i przytrzymaj go. Upewnij się, że trzymasz go mocno i nie pozwalasz mu się zsunąć. Pomoże to w utrzymaniu układu pokarmowego w odpowiedniej kondycji.

2. Podnoszenie i opuszczanie kolan

Umieść ręce za szyją i zegnij kolana w kierunku klatki piersiowej. Teraz powoli podnoś kolana w górę i w dół. Pomoże to w rozluźnieniu mięśni i sprawi, że poczujesz się świeżo.

3. Ćwiczenia na brzuchu

Podnieś głowę i ręce do góry, a następnie opuść je w dół. Teraz spróbuj wykonać crunche w ruchu okrężnym.

4. Push Ups

Chwyć rękami podłogę i podnieś swoje ciało do góry. Teraz spróbuj się obniżyć, aż klatka piersiowa dotknie podłogi. To pomoże Ci utrzymać mięśnie brzucha w dobrej kondycji i sile.

5. Przysiady

Jest to jedno z najbardziej skutecznych ćwiczeń na brzuch. Połóż się na plecach i połóż ręce za głową. Teraz podnieś swoje ciało do góry. Opuść swoje ciało na kilka sekund, a następnie ponownie je podnieś.

6. Plank

Połóż się na brzuchu, a łokcie powinny być zgięte pod kątem 90 stopni. Teraz podnieś swoje ciało kładąc jedną nogę na podłodze i wysuwając drugą. Utrzymaj pozycję przez kilka sekund, a następnie opuść swoje ciało. Pomoże to we wzmocnieniu mięśni brzucha i sprawi, że poczujesz się świeżo.

7. Arm Pull Ups

Podciągnij swoje ciało unosząc jedno ramię na podłodze, a drugą rękę na krześle. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie opuść ciało.

Wnioski:

Są to niektóre z prostych ćwiczeń na mięśnie brzucha, które są łatwe do wykonania. Wykonując te ćwiczenia możesz łatwo ukierunkować swoje mięśnie brzucha. Mam nadzieję, że podobały ci się te ćwiczenia i że je wypróbowałeś.